 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > TDK  (C0603X5R0J333K030BC)
TDK C0603X5R0J333K030BC
PartNo:
C0603X5R0J333K030BC
Manufacturers: TDK
Qty: 94697
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0.033uF 10% 6.3Volts
RoHS:Details
Capacitance:0.22 uF
Voltage Rating DC:50 V