 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > TDK  (C0603X5R0J473K030BC)
TDK C0603X5R0J473K030BC
PartNo:
C0603X5R0J473K030BC
Manufacturers: TDK
Qty: 143360
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0.047uF 10% 6.3Volts
RoHS:Details
Capacitance:1 uF
Voltage Rating DC:100 V