 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > TDK  (C0603X5R1A104K030BC)
TDK C0603X5R1A104K030BC
PartNo:
C0603X5R1A104K030BC
Manufacturers: TDK
Qty: 251559
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT .1UF 10V 10% 0201
RoHS:Details
Capacitance:0.1 uF
Voltage Rating DC:100 V