 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > TDK  (C0603X5R1A224M030BB)
TDK C0603X5R1A224M030BB
PartNo:
C0603X5R1A224M030BB
Manufacturers: TDK
Qty: 66779
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0201 0.22uF 10volts X5R 20%
RoHS:Details
Capacitance:27 pF
Voltage Rating DC:50 V