 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > TDK  (C0603X5R1C104M030BC)
TDK C0603X5R1C104M030BC
PartNo:
C0603X5R1C104M030BC
Manufacturers: TDK
Qty: 60000
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0201 0.1uF 16volts X5R 20%
RoHS:Details
Capacitance:0.01 uF
Voltage Rating DC:25 V