 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > TDK  (C0603X6S0J104K030BC)
TDK C0603X6S0J104K030BC
PartNo:
C0603X6S0J104K030BC
Manufacturers: TDK
Qty: 244645
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0201 0.10uF 6.3volts X6S 10%
RoHS:Details
Capacitance:0.1 uF
Voltage Rating DC:250 V