 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > TDK  (C0603X7R1A103K030BA)
TDK C0603X7R1A103K030BA
PartNo:
C0603X7R1A103K030BA
Manufacturers: TDK
Qty: 179170
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0.01uF 10% 10Volts
RoHS:Details
Capacitance:0.22 uF
Voltage Rating DC:1 kV