 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > TDK  (C0603X7S0G104K030BC)
TDK C0603X7S0G104K030BC
PartNo:
C0603X7S0G104K030BC
Manufacturers: TDK
Qty: 60000
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0201 0.1uF 4volts X7S 10%
RoHS:Details
Capacitance:27 pF
Voltage Rating DC:50 V