 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > TDK  (C0603X7S1A104K030BC)
TDK C0603X7S1A104K030BC
PartNo:
C0603X7S1A104K030BC
Manufacturers: TDK
Qty: 227855
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0201 0.1uF 10volts X7S +/-10% GP
RoHS:Details
Capacitance:100 uF
Voltage Rating DC:6.3 V