 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Kemet  (C0805C102J5GACTU)
Kemet C0805C102J5GACTU
PartNo:
C0805C102J5GACTU
Manufacturers: Kemet
Qty: 152592
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 50volts 1000pF C0G 5%
RoHS:Details
Capacitance:10 uF
Voltage Rating DC:25 V