 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Kemet  (C0805C102K1RACTU)
Kemet C0805C102K1RACTU
PartNo:
C0805C102K1RACTU
Manufacturers: Kemet
Qty: 64506
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 100volts 1000pF X7R 10%
RoHS:Details
Capacitance:4.7 uF
Voltage Rating DC:35 V