 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Kemet  (C0805C102K5RAC)
Kemet C0805C102K5RAC
PartNo:
C0805C102K5RAC
Manufacturers: Kemet
Qty: 296000
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 50volts 1000pF 10% X7R
RoHS:Details
Capacitance:150 pF
Voltage Rating DC:450 V