 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Kemet  (C0805C103J5RAC)
Kemet C0805C103J5RAC
PartNo:
C0805C103J5RAC
Manufacturers: Kemet
Qty: 120000
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 50volts 0.01uF 5% X7R
RoHS:Details
Capacitance:1000 pF
Voltage Rating DC:50 V