 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Kemet  (C0805C103J5RACTU)
Kemet C0805C103J5RACTU
PartNo:
C0805C103J5RACTU
Manufacturers: Kemet
Qty: 62312
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 50volts 10000pF X7R 5%
RoHS:Details
Capacitance:100 pF
Voltage Rating DC:3 kV