 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Kemet  (C0805C103K3RAC)
Kemet C0805C103K3RAC
PartNo:
C0805C103K3RAC
Manufacturers: Kemet
Qty: 64000
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 25volts 0.01uF 10% X7R
RoHS:Details
Capacitance:0.1 uF
Voltage Rating DC:630 V