 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Kemet  (C0805C104J5RACTU)
Kemet C0805C104J5RACTU
PartNo:
C0805C104J5RACTU
Manufacturers: Kemet
Qty: 150057
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 50volts 0.1uF X7R 5%
RoHS:Details
Capacitance:10 uF
Voltage Rating DC:16 V