 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Kemet  (C0805C104K1RACTU)
Kemet C0805C104K1RACTU
PartNo:
C0805C104K1RACTU
Manufacturers: Kemet
Qty: 161037
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 100volts 0.1uF X7R 10%
RoHS:Details
Capacitance:2.2 uF
Voltage Rating DC:10 V