 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Kemet  (C0805C104K3RAC7210)
Kemet C0805C104K3RAC7210
PartNo:
C0805C104K3RAC7210
Manufacturers: Kemet
Qty: 148270
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 25volts 0.1uF X7R 10%
RoHS:Details
Capacitance:22 uF
Voltage Rating DC:16 V