 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Kemet  (C0805C104K3RACTU)
Kemet C0805C104K3RACTU
PartNo:
C0805C104K3RACTU
Manufacturers: Kemet
Qty: 485983
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 25volts 0.1uF X7R 10%
RoHS:Details
Capacitance:0.47 uF
Voltage Rating DC:10 V