 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Kemet  (C0805C104K4RACTU)
Kemet C0805C104K4RACTU
PartNo:
C0805C104K4RACTU
Manufacturers: Kemet
Qty: 122034
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 16volts 0.1uF X7R 10%
RoHS:Details
Capacitance:0.1 uF
Voltage Rating DC:50 V