 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Kemet  (C0805C104K5RAC)
Kemet C0805C104K5RAC
PartNo:
C0805C104K5RAC
Manufacturers: Kemet
Qty: 480000
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 50volts 0.1uF 10% X7R
RoHS:Details
Capacitance:1800 pF
Voltage Rating DC:250 V