 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Kemet  (C0805C104K5RACTU)
Kemet C0805C104K5RACTU
PartNo:
C0805C104K5RACTU
Manufacturers: Kemet
Qty: 2088719
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 50volts 0.1uF X7R 10%
RoHS:Details
Capacitance:1200 pF
Voltage Rating DC:450 V