 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Kemet  (C0805C104M3RAC)
Kemet C0805C104M3RAC
PartNo:
C0805C104M3RAC
Manufacturers: Kemet
Qty: 188000
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 25volts 0.1uF 20% X7R
RoHS:Details
Capacitance:22 uF
Voltage Rating DC:25 V