 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Kemet  (C0805C104M5RACTU)
Kemet C0805C104M5RACTU
PartNo:
C0805C104M5RACTU
Manufacturers: Kemet
Qty: 243296
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 50volts 0.1uF X7R 20%
Product Information:
RoHS:
Capacitance:10 uF
Voltage Rating DC:6.3 V