 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Kemet  (C0805C104M5UACTU)
Kemet C0805C104M5UACTU
PartNo:
C0805C104M5UACTU
Manufacturers: Kemet
Qty: 74525
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 50volts 0.1uF Z5U 20%
RoHS:Details
Capacitance:1 uF
Voltage Rating DC:100 V