 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Kemet  (C0805C105K4RAC)
Kemet C0805C105K4RAC
PartNo:
C0805C105K4RAC
Manufacturers: Kemet
Qty: 156000
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 16volts 1uF 10% X7R
RoHS:Details
Capacitance:2.2 uF
Voltage Rating DC:100 V