 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Kemet  (C0805C105K4RACTU)
Kemet C0805C105K4RACTU
PartNo:
C0805C105K4RACTU
Manufacturers: Kemet
Qty: 527085
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 16volts 1uF X7R 10%
RoHS:Details
Capacitance:0.33 uF
Voltage Rating DC:10 V