 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Kemet  (C0805C105K5RACTU)
Kemet C0805C105K5RACTU
PartNo:
C0805C105K5RACTU
Manufacturers: Kemet
Qty: 76397
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 1uF 50 Volts 10% X7R
RoHS:Details
Capacitance:0.47 uF
Voltage Rating DC:10 V