 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Kemet  (C0805C105K8RACTU)
Kemet C0805C105K8RACTU
PartNo:
C0805C105K8RACTU
Manufacturers: Kemet
Qty: 89091
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 10volts 1uF X7R 10%
RoHS:Details
Capacitance:1 uF
Voltage Rating DC:25 V