 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Kemet  (C0805C105Z4VACTU)
Kemet C0805C105Z4VACTU
PartNo:
C0805C105Z4VACTU
Manufacturers: Kemet
Qty: 63734
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 16volts 1uF Y5V -20+80%
RoHS:Details
Capacitance:10 uF
Voltage Rating DC:35 V