 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Kemet  (C0805C106K8PACTU)
Kemet C0805C106K8PACTU
PartNo:
C0805C106K8PACTU
Manufacturers: Kemet
Qty: 98949
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 10volts 10uF X5R 10%
RoHS:Details
Capacitance:25 pF
Voltage Rating DC:50 V