 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Kemet  (C0805C106K8RACTU)
Kemet C0805C106K8RACTU
PartNo:
C0805C106K8RACTU
Manufacturers: Kemet
Qty: 100773
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 10uF 10 Volts 10% X7R
RoHS:Details
Capacitance:1 uF
Voltage Rating DC:35 V