 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Kemet  (C0805C106K9PACTU)
Kemet C0805C106K9PACTU
PartNo:
C0805C106K9PACTU
Manufacturers: Kemet
Qty: 117860
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 6.3volts 10uF X5R 10%
RoHS:Details
Capacitance:1.2 pF
Voltage Rating DC:16 V