 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Kemet  (C0805C223K5RACTU)
Kemet C0805C223K5RACTU
PartNo:
C0805C223K5RACTU
Manufacturers: Kemet
Qty: 70591
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 50volts 22000pF X7R 10%
RoHS:Details
Capacitance:0.01 uF
Voltage Rating DC:1 kV