 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Kemet  (C0805C224K5RACTU)
Kemet C0805C224K5RACTU
PartNo:
C0805C224K5RACTU
Manufacturers: Kemet
Qty: 164490
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 50volts 0.22uF X7R 10%
RoHS:Details
Capacitance:2.2 uF
Voltage Rating DC:10 V