 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Kemet  (C0805C470J5GAC)
Kemet C0805C470J5GAC
PartNo:
C0805C470J5GAC
Manufacturers: Kemet
Qty: 160000
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 50volts 47pF 5% C0G
RoHS:Details
Capacitance:10 uF
Voltage Rating DC:10 V