 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Kemet  (C0805C472K5RACTU)
Kemet C0805C472K5RACTU
PartNo:
C0805C472K5RACTU
Manufacturers: Kemet
Qty: 65872
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 50volts 4700pF X7R 10%
RoHS:Details
Capacitance:0.01 uF
Voltage Rating DC:1 kV