 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Kemet  (C0805C473K5RACTU)
Kemet C0805C473K5RACTU
PartNo:
C0805C473K5RACTU
Manufacturers: Kemet
Qty: 126381
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 50volts 47000pF X7R 10%
RoHS:Details
Capacitance:0.22 uF
Voltage Rating DC:50 V