 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Kemet  (C0805C476M9PACTU)
Kemet C0805C476M9PACTU
PartNo:
C0805C476M9PACTU
Manufacturers: Kemet
Qty: 59640
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 6.3volts 47uF 20% X5R
RoHS:Details
Capacitance:270 pF
Voltage Rating DC:50 V