 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > TDK  (C1005C0G1H010C050BA)
TDK C1005C0G1H010C050BA
PartNo:
C1005C0G1H010C050BA
Manufacturers: TDK
Qty: 83445
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0402 1pF 50V C0G 0.25pF
RoHS:Details
Capacitance:4.7 uF
Voltage Rating DC:25 V