 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > TDK  (C1005C0G1H050B050BA)
TDK C1005C0G1H050B050BA
PartNo:
C1005C0G1H050B050BA
Manufacturers: TDK
Qty: 112063
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0402 5pF 50V C0G 0.10pF
RoHS:Details
Capacitance:100 pF
Voltage Rating DC:50 V