 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > TDK  (C1005C0G1H080C050BA)
TDK C1005C0G1H080C050BA
PartNo:
C1005C0G1H080C050BA
Manufacturers: TDK
Qty: 99286
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0402 8pF 50V C0G 0.25pF
RoHS:Details
Capacitance:2.2 uF
Voltage Rating DC:25 V