 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > TDK  (C1005C0G1H090C050BA)
TDK C1005C0G1H090C050BA
PartNo:
C1005C0G1H090C050BA
Manufacturers: TDK
Qty: 53909
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0402 9pF 50V C0G 0.25pF
RoHS:Details
Capacitance:10 uF
Voltage Rating DC:16 V