 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > TDK  (C1005C0G1H100D050BA)
TDK C1005C0G1H100D050BA
PartNo:
C1005C0G1H100D050BA
Manufacturers: TDK
Qty: 167067
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0402 10pF 50volts C0G +/-0.5pF
RoHS:Details
Capacitance:2.2 uF
Voltage Rating DC:16 V