 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > TDK  (C1005C0G1H101J050BA)
TDK C1005C0G1H101J050BA
PartNo:
C1005C0G1H101J050BA
Manufacturers: TDK
Qty: 113844
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0402 100pF 50volts C0G 5%
RoHS:Details
Capacitance:0.1 uF
Voltage Rating DC:16 V