 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > TDK  (C1005C0G1H180J050BA)
TDK C1005C0G1H180J050BA
PartNo:
C1005C0G1H180J050BA
Manufacturers: TDK
Qty: 193491
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0402 18pF 50volts C0G 5%
RoHS:Details
Capacitance:100 uF
Voltage Rating DC:6.3 V