 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > TDK  (C1005C0G1H270J050BA)
TDK C1005C0G1H270J050BA
PartNo:
C1005C0G1H270J050BA
Manufacturers: TDK
Qty: 79798
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0402 27pF 50volts C0G 5%
RoHS:Details
Capacitance:3.3 uF
Voltage Rating DC:16 V