 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > TDK  (C1005C0G1H560J050BA)
TDK C1005C0G1H560J050BA
PartNo:
C1005C0G1H560J050BA
Manufacturers: TDK
Qty: 69698
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0402 56pF 50volts C0G 5%
RoHS:Details
Capacitance:1 pF
Voltage Rating DC:50 V