 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > TDK  (C1005X5R0J104K050BA)
TDK C1005X5R0J104K050BA
PartNo:
C1005X5R0J104K050BA
Manufacturers: TDK
Qty: 101738
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0402 0.1uF 6.3volts X5R 10%
RoHS:Details
Capacitance:47 pF
Voltage Rating DC:50 V