 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > TDK  (C1005X5R0J106M050BC)
TDK C1005X5R0J106M050BC
PartNo:
C1005X5R0J106M050BC
Manufacturers: TDK
Qty: 121652
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0402 6.3volts 10uF X5R 20%
RoHS:Details
Capacitance:1000 pF
Voltage Rating DC:50 V